Umawianie wizyt tel: (+48) 531 111 183

  Protetyka stomatologiczna- korony, protezy, mosty, specjalista protetyk

  Zachowanie naturalnych, zdrowych zębów tak długo jak to możliwe wymaga współpracy pacjenta i lekarza stomatologa. Niestety zdarza się, że z powodu urazu lub nieleczonej próchnicy dochodzi do utraty zębów lub ich zniszczenia (częściowe ukruszenie, złamanie, zmiana barwy). Braki zębów powodują zmianę profilu oraz estetyki twarzy a często upośledzenie mowy pacjenta. Mają wpływ na trudności w gryzieniu pokarmów co z czasem może powodować wiele powikłań związanych z przewodem pokarmowym. Pozostałe zęby obracają się lub przesuwają w wolne miejsce, czego skutkiem jest nieprawidłowy zgryz. Utrata równowagi spowodowana brakiem zęba, może także prowadzić do chorób dziąseł i przyzębia oraz zaburzeń funkcjonowania stawu skroniowo- żuchwowego. W takiej sytuacji wskazane jest leczenie protetyczne wykonane przez specjalizującego się w tym zakresie lekarza dentystę.

   

  Nowoczesna protetyka

  Istnieje kilka nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają odbudować zniszczone lub zastąpić utracone zęby. Ich dobór zależy od stanu uzębienia i oczekiwań pacjenta, które może zweryfikować lekarz dentysta. W zakresie leczenia protetycznego w naszym gabinecie stomatologicznym, proponujemy Państwu następujące uzupełnienia protetyczne:

  1. Licówki - cienkie płatki porcelany lub materiału kompozytowego, umieszczone przez lekarza dentystę bezpośrednio na przedniej części zęba. Są doskonałym rozwiązaniem kosmetycznym poprawiającym wygląd przebarwionych, ukruszonych lub wielokrotnie leczonych zębów przednich.
  2. Korony porcelanowe - rodzaj uzupełnienia protetycznego obejmującego wszystkie powierzchnie korony klinicznej zębów, zniszczonych przez próchnicę, uszkodzonych w wyniku urazu, osłabionych licznymi wypełnieniami ("plombami") lub stomatologicznym leczeniem kanałowym (endodontycznym). Korony protetyczne różnią się materiałem, z którego wykonana jest podbudowa/ szkielet korony. Może być nim stop kobaltu i chromu, cyrkon, złoto. Lekarz stomatolog może również wykonać korony pełnoceramiczne. Korony wykonane z cyrkonu i porcelany są bardzo podobne do naturalnych zębów pacjenta, dlatego polecamy je szczególnie w odcinku przednim.
  3. Most - uzupełnia brak jednego lub kilku zębów. Zęby sąsiadujące z ubytkiem są wykorzystywane jako filary, na których umieszcza się korony protetyczne. Do nich następnie dowiesza się korony uzupełniające brakujące zęby. Alternatywą dla mostów są obecnie implanty wszczepiane przez lekarza stomatologa, które nie wymagają (tak jak w przypadku mostów), szlifowania sąsiadujących (często zdrowych zębów) w celu zacementowania na nich "filarów" mostu protetycznego.
  4. Wkłady i nakłady porcelanowe Inlay/ Onlay - wykonane w laboratorium dentystycznym kompozytowe lub porcelanowe uzupełnienia rozległych ubytków tkanki zęba uszkodzonego przez próchnicę. W celu stworzenia wkładu Inlay/ Onlay, lekarz dentysta oczyszcza i opracowuje odpowiednio ubytek, pobiera wycisk całego zęba i wysyła do pracowni protetycznej, gdzie technik wykonuje precyzyjny, indywidualnie dopasowany, trwały wkład. Następnie lekarz protetyk, już w gabinecie stomatologicznym, trwale przytwierdza wkład bezpośrednio do zęba. Wkłady wykonane w laboratorium są wspaniałą alternatywą do tradycyjnych wypełnień (potocznie plomb) w odcinkach bocznych.
  5. Protezy zębowe - używane w przypadku gdy liczba, umiejscowienie i/ lub stan pozostałych zębów pacjenta nie pozwalają stomatologowi na zastosowanie mostu lub implantów. Często możliwa jest rozbudowa protez zębowych np. przez dostawienie kolejnego zęba/ zębów, jeżeli następuje dalsze uszkodzenie kolejnych zębów pacjenta. Proponujemy Państwu wykonanie protez szkieletowych, akrylowych lub elastycznych.

   

  Zapraszamy również do zapoznania się z ciekawym omówieniem problematyki protetycznej zarówno w zakresie profilaktyki jak i leczenia protetycznego w formie pytań i odpowiedzi.

  Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie i zawsze przedstawiamy kompleksowe rozwiązanie konkretnych schorzeń lub braków w jamie ustnej. W ramach konsultacji u naszego dentysty protetyka, pacjent otrzymuje konkretny plan leczenia z określeniem: listy zabiegów koniecznych do wykonania, czasu trwania całego leczenia, kosztów całościowych.

  W naszym gabinecie oferujemy pacjentom również konsultacje ortodontyczne wykonywane przez lekarza posiadającego specjalizację w zakresie ortodoncji i tytuł specjalisty ortodonty, w przypadku konieczności korekty ustawienia zębów przed leczeniem protetycznym. Przedprotetyczne leczenie ortodontyczne może ograniczyć zakres uzupełnienia protetycznego oraz poprawić estetykę uśmiechu bez względu na wiek pacjenta.

   

  Zapraszamy Państwa do zapoznania się
  z cennikiem naszych usług.

  iko1 iko2 iko3 iko4 iko5 iko6 iko7

  Pani Ortodontka, Gabinet ortodontyczno - stomatologiczny Warszawa, ul. Abrahama 12, Praga Południe, os. Gocław
  Joomla Extensions