Umawianie wizyt tel: (+48) 531 111 183

  Ortodoncja- nasza oferta leczenia, aparaty wyjmowane, stałe na zęby

  Nieprawidłowo ustawione, stłoczone zęby oraz zaburzone relacje szczęki i żuchwy mogą powodować u pacjentów brak akceptacji otoczenia z powodu wyglądu, nieprawidłową czynność stawów skroniowo- żuchwowych, trudności w żuciu i mowie, większą podatność zębów na urazy, starcia, choroby przyzębia i próchnicę zębów (utrudniona higiena). Warto podjąć więc leczenie ortodontyczne nie tylko z powodów estetycznych ("krzywe zęby") ale również scricte zdrowotnych, które są dużo bardziej niebezpieczne dla ogólnego zdrowia pacjenta.

  W naszym gabinecie oferujemy Państwu:

  1. Diagnostykę ortodontyczną (badanie zewnątrz- i wewnątrzustne, wykonanie i analiza modeli gipsowych, ocena badań radiologicznych i zdjęć fotograficznych)
  2. Indywidualny plan leczenia (omówienie wyników badań, ustalenie oczekiwań pacjenta i dogodnego czasu rozpoczęcia terapii, informacja o rozpoznaniu, rokowaniu, możliwościach i metodach leczenia, rodzajach aparatów, przewidywanym czasie leczenia i kosztach)
  3. Profilaktykę ortodontyczną
  4. Wczesne leczenie dzieci aparatami wyjmowanymi. Poprawa warunków anatomicznych i czynnościowych we wczesnych okresach życia zabezpiecza przed nasilaniem się i utrwalaniem wad zgryzu w okresach późniejszych. Dlatego proponujemy proste aparaty ortodontyczne, wyjmowane do posiłków i mycia, które możemy z powodzeniem stosować w ciągu dnia i w nocy u dzieci z uzębieniem mlecznym i mieszanym
  5. Leczenie wad zgryzu u młodzieży i dorosłych aparatami stałymi. Do leczenia zaburzeń zgryzu uzębieniu stałym proponujemy w zależności od wady stałe aparaty grubołukowe, zakładane na zęby od strony podniebienia lub aparaty przyklejane do powierzchni zębów od strony warg i policzków. Dysponujemy nowoczesnymi aparatami estetycznymi- porcelanowymi, kryształowymi i metalowymi, sprawdzonych, czołowych producentów na świecie.
  6. Ortodontyczne przygotowanie do leczenia protetycznego. W celu ograniczenia rozległości uzupełnień protetycznych a nawet ich uniknięcia proponujemy leczenie ortodontyczne pacjentom dojrzałym, którym zależy na komforcie i estetyce twarzy.
  7. Leczenie zespołowe:
   1. stomatologiczne przygotowanie do leczenia ortodontycznego (higienizacja, leczenie ubytków próchnicowych)
   2. leczenie ortodontyczno- periodontologiczne
   3. leczenie ortodontyczno- chirurgiczne
   4. leczenie uzupełniające:
    • estetyczne- kosmetyczna korekta kształtu zębów, wybielanie
    • protetyczne- uzupełnienie braków zębów
    • retencyjne- utrwalające osiągnięte wyniki.

  Zobacz kolejne etapy leczenia ortodontycznego w naszym gabinecie wraz z cenami wizyt. Zapraszam również do zapoznania się z ciekawym wywiadem dotyczącym problematyki ortodontycznej, gdzie w przystępnej formie pytań i odpowiedzi przedstawiam szeroki zakres zarówno profilaktyki ortodontycznej jak i zagadnień związanych z leczeniem ortodontycznym dzieci i dorosłych pacjentów.

  iko1 iko2 iko3 iko4 iko5 iko6 iko7

  Pani Ortodontka, Gabinet ortodontyczno - stomatologiczny Warszawa, ul. Abrahama 12, Praga Południe, os. Gocław
  Joomla Extensions